środa, 11 marca 2015

ZABEZPIECZENIA DOMOWE - BEZPIECZEŃSTWO NIEMOWLAKA


Ufolinek przemieszcza się już bardzo sprawnie, staje przy szafkach, otwiera szuflady i wszędzie go pełno :) Dlatego musieliśmy pomyśleć o zabezpieczeniach, które pozwolą uniknąć bolesnych urazów główki, przytrzaśnięcia paluszków, a także ochronią zawartość szafek i szuflad przed małymi rączkami Ufolinka.

Na rynku możemy znaleźć następujące zabezpieczenia dla małych dzieci:

 • Zabezpieczenie do kontaktów elektrycznych - wkładanie paluszków i różnych przedmiotów to gniazdek elektrycznych to ulubione zajęcie maluchów. Mój synek nie jest wyjątkiem... Dlatego zabezpieczenia zakupiliśmy. • Zabezpieczenia narożników - podczas odkrywania domowych zakamarków narożniki stołu, ławy lub biurka są kolejnym zagrożeniem. Zanim założyliśmy zabezpieczenia Ufolinek zdążył nabawić się kilku siniaków, a raz nawet zedrzeć sobie skórę z głowy. Na szczęście delikatnie. Zabezpieczenia kupiliśmy w Ikei.


 • Zabezpieczenia szafek przed otwieraniem - zabezpieczyć warto również szafki, szuflady, lodówkę oraz toaletę. Ciągłe otwieranie i zamykanie drzwiczek może prowadzić do przytrzaśnięcia paluszków. Ważne jest również chronienie dzieci przed niebezpiecznymi produktami, z którymi nie powinny mieć kontaktu, np przed środkami czystości.  • Blokada drzwi - zakładając blokadę na drzwi minimalizuje się ryzyko przytrzaśnięcia rączek. Blokada umieszczona na górnej krawędzi lub przy zawiasach skutecznie zablokuje drzwi i ochroni malca przed niebezpieczeństwem. • Bramka na schody - gdybym miała piętrowy dom na pewno bym się zdecydowała. • Zabezpieczenia pokręteł kuchenki - bezpieczne pokrętła kuchenki i piekarnika uniemożliwiają dzieciom ich regulowanie. Pokrętła – zabezpieczenia umieszcza się w miejsce tradycyjnych, w celu użycia należy je wcisnąć i przekręcić. Nie posiadam, ale warte zastanowienia się.


 • Samoprzylepna osłona piekarnika - zabezpieczenie piekarnika, które chroni dziecko przed dotknięciem gorących drzwiczek piekarnika. Wykonana z przezroczystego tworzywa. Łatwa w montażu i demontażu. Regulowana szerokość sprawia że pasuje do niemal wszystkich piekarników. Nie posiadam. Piekarnik włączam średnio raz w tygodniu. Tyle to Ufolinka przypilnuję.


 • Zabezpieczenia doniczki - osłona zapobiega dobieraniu się przez dziecko do ziemi w doniczce. Nie posiadam. Mam nadzieję, że Ufolinek w ziemi nie zagustuje...Oczywiście nie należy dać się zwariować. Nie możemy ochronić naszego dziecka przed wszystkim. Jak nie nabije sobie kilku guzów nie nauczy się, że na pewne rzeczy trzeba uważać. 
A najlepszą ochroną jest posiadanie oczu dookoła głowy ;)2 komentarze:

 1. U nas zabezpieczenia to tylko na kontakty.
  Dużo rzeczy wyszło samych w praniu:) rogi ze stołu i ochraniacze zostały zdjęte przez córkę, gdzie stól z ochraniaczami był bardziej interesujący niż bez. Szuflady nie musieliśmy blokować bo działają na dotyk po otworzeniu jest samoistna blokada, wieć paluchy nie łatwo przytrzaść, a chociaż się zdarzało:) Kwiatki wszystkie mamy na parapecie:) a wiem z doświadczenia żę nawet by ta ochronka nie pomogła:) Drzwi najczęsciej wszystkie mamy pootwierane na oścież wiec L.nawet jakoś nie jest zainteresowana nimi zbytnio.Wiec tak suma sumarum przydały się tylko zabezpieczenia do kontaktów, jak narazie bo L.do klamki nie dosięga wieć nie musimy bać się o chemię w łazience a jak nie to na klucz:D pozdrawiam Was

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny post :)
  My na pewno zainwestujemy w zabezpieczenia do kontaktów i narożników - to u nas będzie niezbędne :)

  OdpowiedzUsuń