sobota, 22 listopada 2014

WYPRAWKA UFOLINKA - KOSZTORYS ;)


Dobrze, że podczas ciąży tak skrzętnie notowałam wszystkie wydatki związane z wyprawką. Dzięki temu mogę się teraz nimi z Wami podzielić. 

A przedstawiały się one następująco:

 • wózek - 1540 zł
 • spanie - 687 zł
 • kąpiel - 81 zł
 • karmienie - 182 zł
 • pielęgnacja i środki higieniczne - 259 zł
 • apteczka - 180 zł
 • ubrania - 578 zł
 • pozostałe - 148 zł

Dokładna lista rzeczy składających się na wyprawkę - tutaj

W sumie 3655 zł. Dla jednych pewnie dużo, dla innych mało. W przypadku przemysłu dziecięcego rozpiętość cenowa jest tak duża, że równie dobrze można wydać dziesięć albo i więcej tysięcy.
Ja większość rzeczy kupiłam na Allegro, po wcześniejszym obejrzeniu ich w sklepie i porównaniu cen. Naprawdę się opłacało.
Natomiast wózek, łóżeczko i  wszystko do spania kupiliśmy w hurtowni, a nie w jakimś renomowanym sklepie. 
Odpadł nam też koszt leżaczka, maty edukacyjnej, karuzelki i jednego kompletu pościeli, bo dostaliśmy je w prezencie.

I na koniec ukłon w stronę jednych i drugich rodziców, ponieważ to oni w większości sponsorowali wyprawkę wnuka :) Dziękujemy !!!


Wydatki jakie ponosimy podczas ciąży - tutaj
Miesięczne wydatki na niemowlaka - tutaj6 komentarzy:

 1. U nas dziadkowie też się spisali. Pomogli z wózkiem i meblami do pokoju maleństwa. My niestety nie mieliśmy czasu na porównywanie cen, dlatego nam wyszło drożej. Tak się dzieje jak wyprawkę się kupuje jak maleństwo już jest na świecie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewne rzeczy niestety nie mamy wpływu. Na szczęście w dzisiejszych czasach wszystko można kupić od ręki i często w jednym miejscu. Ale wyobrażam sobie jaki to stres gdy pojawia się dziecko, a tu nic nie ma. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Można oszczędzić kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, jeśli zamiast pieluch jednorazowych wybierze się pieluszki wielorazowe. Dokładne porównanie cen przy 2-letnim pieluchowaniu dziecka na blogu >> https://amedu.pl/info/wiedza/ekonomiczny-aspekt-pieluszek-wielorazowych-1. Raz kupione pieluchy wielorazowe starczą na cały okres pieluchowania, to gwarantuje naprawdę niewyobrażalne oszczędności w portfelu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak na wyprawkę to całkiem fajne koszta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis i bardzo pomocny, b mi ostatnio sen z oczu spędzają ciągle myśli o kosztach i o tym ile muszę zaoszczędzić. Zaczęłam się zastanawiać nad pożyczką przez internet, zwłaszcza, że w Credy znalazłam świetne warunki! (jeżeli jesteś zainteresowana idź do oferty ) Więc chyba kupie wszystko jednocześnie żeby później mieć spokój i się nie przejmować!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale świetnie Ci się udało to wszystko spiąć! Ja pamiętam kompletowanie wyprawki jakby to było wczoraj! A tu już się muszę żegnać z urlopem macierzyńskim i wracać do pracy! Był to magiczny czas :) Na szczęście mój powrót do pracy otwierają szkolenia sprzedażowe więc mam nadzieję, że przypomnę sobie jak się pracuje ;)

  OdpowiedzUsuń